Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Boyler rezistansı bir kap içerisindeki sıvıyı ısıtmak için kullanılan bir cihazdır, kazan rezistansı olarak da tanımlanır. Tipik olarak bu daldırma tipi rezistanslardır ve genellikle 3 çeşide ayrılır.

boiler rezistansı

  • Daldırma Tipi Boiler Rezistansı: Bir kazanın içine kenarından veya alt tarafa daldırılmak üzere tasarlanmıştır. Bakır, çelik, paslanmaz çelik, dökme demir, Incoloy, titanyum olabilir. Rezistans malzemesindeki alternatifler ve farklı şekillendirilebilme, bu ünitelerin uygulanmasında geniş bir seçim sunar. Su, yağlar, çözücüler, kaplama banyoları, tuzlar ve asitler, daldırma ısıtıcılarıyla yaygın olarak ısıtılan birçok sıvı ve yapışkan malzemeden bazılarıdır.
  • Flanşlı Daldırma Boiler Rezistansı: Kazanlar ve basınçlı kaplarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır, kurulumu ve bakımı kolaydır. Flanşlı daldırma ısıtıcıları, bir flanşa lehimlenmiş bükümlü boru rezistanslarından oluşur ve elektrik bağlantıları için kablo kutuları içerir. Flanşlı ısıtıcılar, kazan duvarı veya kaynak yapılmış uygun bir flanşa cıvatayla monte edilir. Performans gerektiren uygulamalarda mukavemet ve dayanıklılık avantajlarını sağlar.  3. Dişli veya Vidalı Boiler Rezistansı: Dişli veya vidalı daldırma tip ısıtıcıları sıvıları doğrudan ısıtmanızı sağlar. Vidalı ısıtıcılar, endüstriyel tanklar, kaplar ve işlem boruları için idealdir. Vidalı daldırma ısıtıcıları, proses suyu ısıtması ve donma koruması için idealdir. Her türlü yağ ve ısı transferi solüsyonu için kolaylıkla kontrol edilen kompakt ünitelerdir.

Doğrudan daldırma yöntemi enerji açısından verimli ve pek çok uygulama için çok uygundur. Birçok farklı türdeki uygulamaya uyacak kilovat derecelendirmeleri, şekilleri ve montaj yöntemleri mevcuttur. Ser Rezistans kategorilerinde tüm boiler rezistanslarını, yüksek kalite ve maksimum performans sunan özellikleri ile inceleyebilirsiniz.  

Arçelik fırın rezistansı yazımızda elektrikli fırın tiplerinde kullanabileceğiniz rezistans modellerini inceledik.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza