Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00
Online Mağaza

Termokupullar iki farklı alaşımın ucunun kaynak yapılması ile oluşturulan sıcaklık algılayıcısı araçlardır. Kaynak noktaları sıcak nokta olan termokupulların diğer iki ucu ise soğuk nokta olarak tanımlanır. Termokupullar sıcak nokta ile soğuk nokta arasındaki sıcaklık farkından oluşan termoelektrik fiziksel olayı ortaya çıkartır. Altın ergitme potası termokupul modelleri de, potadaki maddelerin sıcaklığının devamlı olarak ölçümlenebilmesini, kaydedilebilmesini ve kontrol edilebilmesini sağlar.

Değerli mücevherler arasında bulunan altının şekillendirilmesi ve mücevher yapılabilmesi için eritilmesi ve işlenmesi gerekir. Gerekli standartlar gerçekleştirildikten sonra altın ergitme işlemi başlatılır. Ergitme işlemi için ergitme fırınlarına ihtiyaç duyulur. Bu fırınlar ateş taşından yapılan ve içerisindeki yangını gaz tüpüne bağlı bir tüp vasıtasıyla ateşleyen özelliklere sahiptir.

Ser Rezistans Altın Ergitme Potası Termokupul Modelleri

Ergitme potu, kalıplar, peroksit maddeler ve karbon çubuğu gibi farklı malzemeler de ergitme işlemi için gerekli olan malzemeler arasında yer almaktadır. Altın ergitme potalarının güvenilir şekilde çalışabilmesi için ise termokupullara ihtiyaç duyulur. Altın ergitme potası termokupul modelleri uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklı termokupul modelleridir. 1. sınıf kalitedeki malzemeler ile tasarlanarak sizlere sunulan altın ergitme termokupul modellerini farklı çalışma alanlarında ve projelerinizde değerlendirebilirsiniz. Ser Rezistans ürünleri arasında da yer alan altın ergitme potası termokupulları çevre dostu ve dünya kalite standartlarında üretilen termokupul modelleri arasında yer almaktadır.

İletişim Formu
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Online Mağaza